Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-01-2022 12:11   Güncelleme : 13-01-2022 12:11
Abone ol

Dropbox nihayet yeni beta ile M1 Mac'leri yerel olarak destekliyor | Tuzla Haber

Dropbox'ın en son beta sürümü, M1 işlemcili Mac'ler için yerel destek ekledi. Apple Silikonlu Mac'lerde daha iyi performansla sonuçlanmalıdır.

Dropbox nihayet yeni beta ile M1 Mac'leri yerel olarak destekliyor | Tuzla Haber

Dropbox'ın en son beta sürümü, M1 işlemcili Mac'ler, 9to5Mac raporları için yerel destek ekledi. Ekleme, şirketin forumlarındaki bir Dropbox topluluk yöneticisi tarafından onaylandı ve biz de macOS uygulamasının en son beta sürümünü yükleyerek bunu doğruladık. Bu Dropbox forumundan kendiniz alabilirsiniz.

Hizmet her zaman Apple'ın M1 Mac'lerinde çalıştı, ancak şimdiye kadar Apple'ın Rosetta 2 çeviri katmanını kullanmak zorunda kaldı. Bu, orijinal olarak eski Intel tabanlı Mac'ler için tasarlanan macOS uygulamasının Apple'ın yeni M1 işlemcilerine sahip makinelerde çalışmasına izin verdi. Yerel M1 desteği sunmak, Dropbox'ın Apple Silicon cihazlarıyla kullanıldığında daha iyi performans göstermesini ve daha az güç tüketmesini sağlamalıdır. Bununla birlikte, Rosetta çevirisi o kadar hızlı ki, günlük kullanımda bir fark görmeyebilirsiniz (şimdiye kadar görmedik).

Dropbox, hala destek almayan son yüksek profilli duraklardan biriydi. Apple'ın ARM tabanlı işlemcileri için. Ekim ayında, şirket çalışanlarından gelen forum gönderilerinin, şirket geliştirmeden önce daha fazla müşterinin yerel bir M1 sürümü istemesi gerekeceğini önermesinin ardından bazı tartışmalar yaşandı. Ardından gelen tepki, Dropbox CEO'sunun şirketin macOS uygulamasının M1 için optimize edilmiş bir sürümünün 2022'nin ilk yarısında geleceğini kamuoyuna duyurmasına neden oldu.