DJI, haftalarca süren sızıntılardan sonra Mini 3 Pro'yu resmen duyurdu | Tuzla Haber

Yeni görüntü sensörü, daha geniş diyafram, dikey çekim, daha büyük pil ve çok daha pahalı.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 11-05-2022 12:58   Güncelleme : 11-05-2022 12:58
DJI, haftalarca süren sızıntılardan sonra Mini 3 Pro'yu resmen duyurdu | Tuzla Haber

DJI'nin en küçük ve en hafif drone'u, hem özellikler hem de fiyat açısından önemli bir yükseltme alıyor. Yeni duyurulan Mini 3 Pro, yeni bir tasarım, 4K60 video, daha büyük bir görüntü sensörü, daha büyük bir diyafram, engellerden kaçınma sensörleri ve hatta daha büyük bir pil seçeneği ile geliyor. Ancak selefi kadar uygun fiyatlı olmasını beklemeyin. Mini 3 Pro'nun başlangıç ​​fiyatı 669 haberleri/dolar" class="taglink" title="dolar Haberleri">dolar ve bu, kontrolörsüz fiyat. Bir kumanda ile 759$ veya daha fazla, geçen yılki Mini 2'ye göre 300$'lık bir prim ödeyeceksiniz.

Değişmeyen şey, Mini 3 Pro'nun hâlâ 250 gramdan daha hafif olması. FAA'ya kaydettirmeniz gerekmez (seçtiğiniz pile bağlı olarak önemli bir istisna dışında). Ayrıca orijinal Mavic Pro'dan hoş bir geri dönüş var: Dikey videolar ve fotoğraflar çekmek için Mini 3 Pro'nun yalpa çemberini 90 derece döndürebilirsiniz. Snap'in drone'u bile yoğun kırpma olmadan bunu yapamaz.

Mini 3 Pro, Mini 2'de bulunan 1/2.3 inç sensöre kıyasla yeni ve biraz daha büyük 1/1.3 inç sensöre sahiptir. 4K'da 60 fps'ye kadar video ve 4K'da 30 fps'ye kadar HDR video çekebilir. Mini 2'den farklı olarak Mini 3 Pro, kameramanlara post prodüksiyonda birkaç renk seçeneği daha vermek için düz bir renk profilinde de çekim yapabilir.

Tüm bu görüntüler f/1,7 diyafram açıklığına sahip yeni bir kamerada çekildi; bu, düşük ışıkta drone fotoğrafçılığı ve videografisinden keyif alan herkes için harika bir haber. Mini 3 Pro, yeni gimbal sayesinde dikey videolar ve fotoğraflar çekebilir tasarım. Görüntü: DJI

Engelden kaçınma sensörleri, Mini 3'ün otonom uçuş modlarıyla çok daha fazlasını yapabileceği anlamına gelir - örneğin, uçuşa odaklanırken konuyu kadrajda tutmanıza yardımcı olan Spotlight 2.0 veya İlgi Çekici Nokta 3.0, belirli bir yarıçap ve hızda insanları veya binaları yörüngeye sokan. ActiveTrack 4.0, nesneleri arkadan veya yana paralel uçarken otonom olarak takip etmeye yardımcı olur.

Mini 3 Pro, DJI Air 2S'de tanıtılan MasterShots gibi diğer akıllı uçuş modlarını da kullanabilir ve önceden programlanmış uçuşlara dayalı olarak kısa bir düzenleme oluşturmak için dronunuzu otonom olarak gönderir. Mini artık hiper atlamalı videoları ve insansız hava araçları, sarmal, roket, daire, bumerang ve asteroit gibi önceden belirlenmiş diğer eski uçuş rotalarını da çekebilir.

Mini 3 Pro'nun üç yönlü engel algılama özelliği var Resim: DJI

Mini 3 Pro bu yıl iki pil seçeneğiyle geliyor.

Ancak, 47 dakikalık etkileyici bir maksimum uçuş süresi sağlayan bir “Akıllı Uçuş Bataryası Plus” satın alma seçeneği de var. Her biri için gezinme süresi sırasıyla 30 ve 40 dakikadır. Bununla birlikte, daha büyük pil kullanmak, dronunuzun 250 gramdan daha ağır olacağı anlamına gelir; bu nedenle, o pille birlikte gelen "Fly More Kit Plus" için daha fazla harcama yapmayı planlıyorsanız, dronunuzu FAA'ya kaydettirmeyi unutmayın. . Size 909 dolara mal olacak.

Drone ek olarak, DJI yeni bir uzaktan kumandayı da piyasaya sürüyor: DJI RC. 1199 $ DJI RC Pro'nun çok daha hafif ve soyulmuş bir versiyonudur. Telefon ihtiyacını ortadan kaldıran parlak 700 nit 5.5 inç dahili ekrana sahiptir. Normalde, DJI dronları kontrolöre bir telefon yerleştirmenizi gerektirir ve yeni DJI RC'yi paketlemek için fazladan 340 $ ödemediğiniz sürece bu dron için hala geçerlidir. DJI RC, lansman sırasında yalnızca Mini 3 Pro ile birlikte sunulacak. DJI, "Gelecekte diğer drone'larla uyumlu olma potansiyeli var" diyor.

Mini 3 Pro'yu bugünden itibaren ön sipariş verebilirsiniz ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok paket var. Zaten Mini 2, Air 2 ve Air 2S ile birlikte gelen RC-N1 gibi uyumlu bir uzaktan kumandanız varsa, yalnızca drone'nun kendisini 669 dolara satın alabilirsiniz.

Ve drone ile yeni ekran donanımlı DJI kontrol cihazını istiyorsanız, 909 dolara bakıyorsunuz. DJI'nin Pro RC versiyonu daha küçük ve daha hafiftir lansman sırasında bağımsız bir ürün olarak mevcut olmayacak. Resim: DJI

Ancak, DJI'nin şu anda teyit etmesi gereken kesin bir sevkiyat tarihi yok. Kuzey Amerika'da, DJI Mini 3 Pro bu yaz gönderilecek, ancak bu, DJI'nin alabileceği kadar spesifik.

Tüm bunların yanı sıra, 189 $'a ekstra Fly More Kit paketini ekleyebilirsiniz. iki ekstra Akıllı Uçuş pili (drone'unuzu 250g'nin altında tutan standart piller), bir şarj göbeği, iki pervane seti ve bir omuz taşıma çantası içerir. Ayrıca, yukarıda listelenen her şeyi içeren ancak standart pilleri 249 $ karşılığında 47 dakikalık daha büyük pillerle değiştiren Fly More Kit Plus paketi de var. Tüm bunlar, bu drone için 669$ ile 1158$ arasında herhangi bir yerde harcama yapabileceğiniz anlamına gelir ve bu, uzatılmış bir garanti eklemeyi düşünmeden öncedir.

Mini 3 Pro, mevcut DJI drone'larının çoğunda olduğu gibi, OcuSync 3.0 kullanıyor. 18,6 mile kadar bağlantı vaat eden bağlantısı için teknoloji - bu kadar uzağa uçmanız gerekmez.

Ancak, şu an itibariyle DJI, bu tür bir drone'un yapım aşamasında olduğunu doğrulamayacaktır.

Düzeltme 10 Mayıs, 11:55 ET: Makalenin orijinalinde, Mini 3 Pro'nun geriye doğru algılama özelliği yoktur. Arkasında fiziksel sensörler bulunmamakla birlikte diğer sensörler yardımıyla geriye doğru algılama özelliğine sahiptir. Hataya üzüldük.

.
Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber