Daha ucuz bir Apple TV olabilir | Tuzla Haber

Tanınmış analist Ming-Chi Kuo, Apple'ın 2022'nin ikinci yarısında yeni bir Apple TV yayınlayacağını tahmin ediyor. Bu cihaz, Amazon ve Roku ile daha iyi rekabet edebilmek için muhtemelen mevcut HD ve 4K tekliflerinden daha ucuz olacak.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 14-05-2022 22:00   Güncelleme : 14-05-2022 22:00
Daha ucuz bir Apple TV olabilir | Tuzla Haber

Gerçekten Roku ve Amazon ile rekabet eden bir Apple TV yıl sonuna kadar piyasada olabilir. Analist Ming-Chi Kuo'nun bir tweet'inde belirttiğine göre, Apple 2022'nin ikinci yarısında "maliyet yapısını iyileştiren" yeni bir Apple TV'yi piyasaya sürecek.

Şimdi tam zamanı.

Şu anda, Apple üç Apple TV modeli satıyor. 4K Apple TV, 32GB ve 64GB kapasitelerde gelir ve sırasıyla 179 $ ve 199 $ fiyatla satılır. 4K Apple TV'den aldığınız şey için bu iyi bir anlaşma. Nvidia'nın Shield serisi dışında, hiçbir set üstü kutu, Apple TV 4K'nın yaptığı çok çeşitli ev sineması standartları ve formatları için aynı desteğe sahip değildir. Profesyonel ev sinema sistemi kurulumcuları için altın standarttır ve özellikle EDID yeteneklerinden dolayı övülür.

İlgili

Apple TV 4K (2021) incelemesi: çok daha iyi uzaktan kumanda, biraz daha hızlı kutu h4>

EDID veya Genişletilmiş Ekran Tanımlama Verileri, temel olarak alıcı kutunuza veya Blu-Ray oynatıcınıza veya başka bir cihaza ne tür bir ekrana taktığınızı söyler. Kötü EDID tokalaşmaları yapan cihazlar, TV'niz desteklemiyorsa veya daha da kötüsü, TV'nizin HDR için yetersiz olduğunu düşünüyorsa ve muhtemelen parasını ödediğiniz o tatlı dinamik aralığı reddediyorsa HDR içeriğini deneyebilir ve oynatabilir. Roku, Amazon ve diğer birçok set üstü kutu, bu el sıkışmalarında oldukça kötü olabilir ve TV'nize herhangi bir akış kaynağından işleyebileceği en iyi kalitede sinyali verebilir. Apple bunu başarıyor.

Fakat daha bütçe dostu Apple TV HD aynı EDID yönetimini paylaşıyor olsa da, 4K'yı ev sineması meraklıları için satın alınması gereken diğer tüm özelliklerden yoksundur. Yalnızca 1080p'ye kadar destekler ve 149 dolardan çok kötü bir satın almadır. Mesela, kötü bir satın alma gibi paranı biriktirmekten daha iyisin.

İnsanlar "Apple TV"yi google'da arattığında, Google'ın arama algoritması için gerçekten endişeleniyorum

Bu Apple için bir sorun. Şirket, Apple Fitness (yalnızca Apple cihazlarında çalışır) ve Apple TV Plus dahil olmak üzere hizmetlerini size satmak istiyor. Bu ürünleri cihazlarına almak için diğer set üstü kutu sağlayıcıları ve TV yapımcıları ile özenle çalıştı, ancak bu, her biri 50 doların altında başlayan ve çoğu alıcıya sahip olan Roku ve Amazon ile rekabet etmek için gerçekten yeterli değil. 149 dolarlık Apple TV HD ile aynı özellikler.

İlgili

Eddy Cue'nun Apple'ın milyar dolarlık akış ve reklam işi için daha büyük planları olduğu bildiriliyor

AirPlay 2 ile 99 $ veya daha düşük bir fiyata başlayan bir Apple TV çubuğu desteği, bu mükemmel EDID kullanımı ve Fitness ile başa çıkma yeteneği çok daha çekici olurdu. Bu, Roku ve Amazon tarafından sunulan çubuklara fiyat olarak daha yakın. Yine de daha pahalı olurdu, ama en azından 100 doların altında olurdu.

Ama daha ucuz herhangi bir Apple TV cihazı beni yine de meraklandırabilirdi — o halde Apple TV HD'nin amacı ne? Dikkat etmeyen insanların cüzdanlarından sadece para ayırmak için mi? Yüksek fiyatı ve düşük çözünürlük çıkışı ile mevcut fiyatında bir ürün olarak pek bir anlam ifade etmiyor. Sonunda 100 doların altına bir fiyat düşüşü yaşayabilir ve 4K destekli yeni bir cihaz ortadaki yerini alabilir.

Kuo'nun tweet'i bu yeni cihazın nereye oturacağı konusunda gerçekten netlik sağlamıyor. Apple TV dizisi, bu yüzden bu noktada kimsenin tahmini yok. (Gerçekten biliyorsanız, bize ipuçları@theverge.com adresinden bir satır bırakmaktan çekinmeyin.) Apple TV HD'nin yerini bile alabilir.

Bu potansiyel yeni ürün her ne olursa olsun, umalım ki öyle olsun. mevcut tekliflerden daha ucuz ve daha iyi bir isme sahip. Apple TV 4K, Apple TV HD, Apple TV Plus ve Apple TV Up Next uygulamamız var; Apple TV Stick'i veya herhangi bir şeyi diziye eklersek, insanlar "Apple TV" google'da arattığında Google'ın arama algoritması için gerçekten endişeleniyorum.

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber