Tuzla Haber Gündem
HV
01 EKİM Pazar 16:13

Cumhurbaşkanı Erdoğan: OHAL bugün yürürlüğe girecek

Kahramanmaraş ve Pazarcık ilçesi, Hatay ve İskenderun ilçesi ile Adana'da dün deprem sonrası çalışmalarla ilgili bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, afetzedelerle bir araya gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün de depremlerden etkilenen yerlerde incelemelerde bulunmak üzere Gaziantep'e geldi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-02-2023 13:37
Cumhurbaşkanı Erdoğan: OHAL bugün yürürlüğe girecek

Geçiş süreci için depremzedelere 10'ar bin lira nakdi yardım yapacaklarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ″Hedefimiz 1 yıl içinde binalarımızı yeniden inşa etmek. Hasar tespitle birlikte geçiş süreci için vatandaşlarımıza 10'ar bin lira nakdi yardım yapacağız. Sıkıntıları biraz olsun hafifletelim istiyoruz. Bölgeye gelecek konteynerlerimiz var.  10 ile bunları dağıtacağız. Karavan çalışmalarımız devam ediyor. Bazı bölgelerde de bunlar kullanılacak″ dedi.

Süreci siyasi istismara dönüştürenlere de göndermede bulunan Erdoğan, ″Benim vatandaşım buna asla müsaade etmeyecektir. Bugün Meclis'te OHAL kanununun ilanını yapacağız. Ben adımı attım ve Resmi Gazete'de yayımlandı. Bugün OHAL yürürlüğe girmiş olacak. Bu süreci istismar eden, yolsuzluklar yapan, tefecilere karşı OHAL ile müdahale etme imkanı devlette olacak. Bazı yerlerde maalesef marketlerde yağmalama oluyor. Bunlara OHAL ile müdahale etme imkanı olacak″ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gaziantep'in ardından Kilis ve Osmaniye'yi de ziyaret etmesi bekleniyor.

AdminAdmin

YORUMLAR