Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bizden sonraki nesillere hak ettikleri Türkiye'yi bırakacağız' | Tuzla Haber

Cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, cumhurbaşkanlığı külliyesi'nde gerçekleştirilen kabine toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.

Gündem
Giriş Tarihi : 11-05-2022 23:39   Güncelleme : 11-05-2022 23:39
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bizden sonraki nesillere hak ettikleri Türkiye'yi bırakacağız' | Tuzla Haber

Türkiye'nin salgın ve savaş gibi gelişmelerin tetiklediği küresel üretim ve lojistik sistemindeki yeni arayışların merkezi durumunda olduğunu kaydeden Erdoğan şunları söyledi:
"2. Dünya Savaşı'nın ardından kurulan küresel yönetim ve güvenlik sistemi kökünden sarsılırken; biz sahip olduğumuz tarihi birikimi, siyasi, ekonomik ve askeri reformlarla canlandırdık. Artık her alanda kendi ayaklarının üstünde durabilen, bununla kalmayıp tüm dostlarına ve kardeşlerine destek verebilen bir Türkiye var. Yıllardır sürekli dile getirdiğimiz büyük ve güçlü Türkiye ‘nin inşasını adım adım yürütüyoruz. Hiçbir iç ve dış hadisenin, hiçbir açık ve gizli oyunun bizi bu hedeften uzaklaştırmasına izin vermiyoruz.
Bu mücadelede ülke ve milletçe ödediğimiz bedelleri, güvenli ve müreffeh geleceğimizin karşılığı olarak görüyoruz. Gelişmiş ülkelerin bile çaresiz kaldığı sınamaları, Türkiye'nin en az kayıpla ve en fazla kazançla geride bırakması elbette birilerinde rahatsızlığa yol açıyor."

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber