Sağlık
Giriş Tarihi : 14-10-2021 23:55   Güncelleme : 14-10-2021 23:55
Abone ol

Çevrimiçi içerik oluşturucular ve bunları etkinleştiren (ve bunlardan yararlanan) platformlar

YouTubers, Instagrammers, SoundCloud sanatçıları, Kickstarter startupları — artık bir iş kurmak için tutkunun ve bir kitleyle bağlantı kurma yeteneğinin gerekli olduğu bir dünyada yaşıyoruz. The Verge's Creators Issue, pop kültürünü değiştiren yeni nesil girişimcilerin dünyasını aydınlatacak.

Çevrimiçi içerik oluşturucular ve bunları etkinleştiren (ve bunlardan yararlanan) platformlar

Herhangi bir günde bir YouTube videosu izleyebilir, bir Facebook meme'sine gülebilir, bir Reddit gönderisine olumlu oy verebilir, bir SoundCloud habercisi duyabilir, bir Instagram gönderisine kalp atabilir, bir web çizgi romanını okuyabilir ve biraz zorlama ama bir tür destek vermeyi düşünebilirsiniz. parlak Kickstarter projesi. Bu hafta, içerik oluşturucular, araçları ve çalışmalarını yayınladıkları platformlar hakkında her gün yeni hikayeler yayınlıyoruz.

Web, her zamankinden daha fazla, gönderilen içerikle zenginleşen platformlara odaklanıyor. bireysel yaratıcılar tarafından. Kısa filmler, absürt memler, düşünceli podcast'ler, harika fotoğraflar, ilginç oyunlar, keskin blog gönderileri ya da başka bir günlük vlog çekiyor olsalar da, web'deki deneyimimizi şekillendiren onların kreasyonlarıdır. Geri dönmemizi sağlayan şey onlar ve platformları bazen daha iyiye, bazen daha kötüye gitmeye yönlendiren de onlar.

Platformlarını ve araçlarını kullanmanın yeni yollarını icat eden içerik oluşturucuların heyecan verici, karmaşık dünyası

İçerik Oluşturucu Sayımız için, tüm gün boyunca çalışmalarını gözden geçirdiğimiz bazı sanatçılarla konuşuyoruz: tasarımcılar, film yapımcıları, etkileyiciler, illüstratörler, müzisyenler ve daha fazlası. Bunlar, ne yaptıkları, nasıl bir izleyici buldukları ve kontrolleri dışında bir platform aracılığıyla hayranlara ulaşmanın birçok iniş ve çıkışları hakkında hikayeler. Ayrıca devam eden içerik oluşturucu serimizin arşivlerini de keşfedebilirsiniz Çantanızda Ne Var? ve Sanat Kulübü.

Elbette, favorilerimizin başarılı olmasını sağlayan faktörler aynı zamanda rahatsız edici içeriğin ölçeğinin büyümesine de izin verdi. Bu olurken, platformların değişmesi gerekiyor ve seçimleri, aşırılıkçı ideolojileri güçlendirmekten, bir platformu geliştiren yaratıcılar ve izleyiciler topluluğunu bozmaya kadar çok büyük sonuçlar doğurabilir. Bu sayı aynı zamanda, bu değişikliklerin bir toplulukta nasıl dalgalandığına ve sorunlu içeriğin bir kısmının hâlâ üstesinden gelebildiğine de bir göz atıyor.

Buradan başlayın En yenilikçi telefon kılıfları Los Angeles'taki bir kulübede yapılır.