Bu 450 dolarlık robot elektrikli süpürge işi hallediyor | Tuzla Haber

Yeni Yeedi Vac 2 Pro, 450 $ karşılığında engel algılama, salınımlı paspaslama ve akıllı haritalama özelliklerine sahip bir robot vakumdur. Ancak bazı yazılım özelliklerinin iyileştirilmesi gerekiyor.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-05-2022 16:21   Güncelleme : 13-05-2022 16:21
Bu 450 dolarlık robot elektrikli süpürge işi hallediyor | Tuzla Haber

Zeminlerinizi temizleyip paspaslayabilen bir robot fikrinden hoşlanıyorsanız, ancak çalışmadan önce temizlemek zorunda kalmaktan ve 800 dolarlık fiyat etiketlerinden gerçekten hoşlanmıyorsanız, bütçe elektrikli süpürge üreticisi Yeedi'nin sizin için bir botu var. Yeni 449,99 $'lık Yeedi Vac 2 Pro, gerçekten temizleyen salınımlı bir paspas sistemi kullanarak aynı anda hem süpürebilir hem de paspaslayabilir. Ayrıca, halılarınızı paspaslamaktan akıllıca kaçınır ve 3D engellerden kaçınma özelliğine sahiptir, böylece bir çift ayakkabı tarafından raydan çıkmadan işin üstesinden gelebilir.

Bugünden itibaren mevcut olan Yeedi Vac 2 Pro, 349 $ Yeedi ile birlikte piyasaya çıkıyor. Ayrıca engel algılama özelliğine sahip olan ancak daha büyük bir su deposuna sahip olmasına rağmen halıdan kaçınma olmayan standart bir paspas sistemine sahip Vac 2. Her iki model de 3.000 Pa emiş gücüne sahiptir ve Yeedi'nin otomatik boşaltma kutusuyla (199.99 $) çalışabilir, ancak Pro'nun pil ömrü daha uzundur.

Yeedi Vac 2 Pro ile yaklaşık bir hafta geçirdim, ve süpürme, paspaslama ve engellerden kaçınma konusunda iyi bir iş çıkarsa da, maliyeti hala 450 dolardır. Otomatik boş üssü atın ve 650 dolara kadar çıkın. Bu miktarda para için bir Roomba i3 Plus (iRobot'un paspas yapmayan 550 dolarlık orta seviye otomatik boş botu) satın alabilir ve iyi bir manuel paspas satın almak için biraz paranız kalabilirsiniz.

Yeedi Vac 2 Pro incelememiz

Verge Skoru 10 üzerinden 6

İyi Şeyler

Mükemmel paspas Nadiren takılıyor Daha düşük fiyat Ses için Google Assistant ve Amazon Alexa ile çalışır kontrol

Kötü Şeyler

Noktalı görsel SLAM haritalaması Çürük paspas pedi Zayıf pil ömrü Otomatik boş bir yuva ile eşleştirildiğinde pahalı Halıyı süpürmek için paspası çıkarmanız gerekir Amazon Buy'dan 449,99 $'a Walmart'tan 449,99 $'a satın alın

I Yeedi'nin 179,99 $ Yeedi K650 gibi çok bütçeli robotlarını kullandı ve beğendi. Basit bir işi iyi yapıyor. Engellerden kaçınma veya odaya özel temizlik yoktur, ancak büyük bir çöp kutusu vardır ve evinizin etrafında çarpıp yuvarlanırken kiri gerçekten emer. Yeedi Vac 2 Pro, akıllı haritalamanın, engellerden kaçınmanın ve salınımlı paspaslamanın oynandığı robot vakum arenasına atlayarak ağırlığını aşıyor ve donanım cephesinde kendine ait olmasına rağmen, haritalama/yazılım deneyimi cansız. .

İlgili

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi robot süpürgesi

Yeni Yeedi'nin en iyi özelliği salınımlı paspaslama hareketidir, yani yerleri daha çok ovalar. onları silmekten başka.

Ancak, birkaç yıkamadan daha fazla dayanacak gibi görünmeyen ve herhangi bir ekstra ped içermeyen, ucuz hissi veren, ince bir paspas pedine sahiptir (üç için 20 dolara yedek parça satın alabilirsiniz). -ambalaj). Ayrıca, su deposu yalnızca 180 mL tutar, bu nedenle her çalıştırmada yeniden doldurmanız gerekir. Yeedi'nin su deposu minimum 180 mL'dir ve paspas pedi kağıt inceliğindedir. Vakumun 420 mL'lik kutusu kapağın altındadır. Paspas pedi / su deposu aşağıya takılır. Yeedi dönen bir yan fırça (resimde gösterilmemiştir) ve hibrit kıl / kauçuk rulo fırça kullanır, hem halı hem de parke zeminlerde etkiliydi ancak sık sık temizlenmesi gerekiyordu.Halılarınızı paspas ile süpüremeyeceği için halılarınızı süpürmek istiyorsanız, paspas tankını da çıkarmanız gerekir. Bu büyük bir angarya değil, ancak temiz tutmak istediğiniz çok sayıda kilim veya halınız varsa, paspas özelliğini düzenli olarak kullanma olasılığınızın düşük olduğu anlamına gelir. Roborock S7 gibi üst düzey seçenekler, halının üzerinden geçerken paspası kaldırarak bunu ele almanın bir yolunu buldu. Roborock ayrıca bu özelliği, şarj olurken paspası havayla kurutmak için kullanır, Yeedi ile her paspas çalışmasından sonra onu çıkarmanız gerekir. Yeni Yeedi'nin en iyi özelliği, salınımlı paspaslama eylemidir

Yeedi elektrikli süpürgenin etkileyici 3000 Pa emiş gücü ve üç saatten fazla çalışma süresi vaat eden büyük bir 5,200 mAh pili vardır, çoğu üst düzey ürünle kolayca eşdeğerdir. -çizgi modelleri. Ancak testlerde hiçbir zaman 85 dakikadan fazla çalışmadı ve genellikle düşük pille geri döndü. Yeedi, evimi düzenli, sistemli sıralar halinde temizleyerek, nesnelere çarpmadan dikkatlice gezinerek ve zeminimin çoğunu kaplayarak iyi bir iş çıkardı. Her ne kadar ara sıra açık bir sebep olmadan geniş alanları atlasa da.

Bu robot süpürge, mobilyayı devirmeden veya mobilyanın etrafında gezinmede çok etkilidir. sıkışmak.Çoğu üst düzey robot süpürgesi, odalarınızın nerede olduğunu belirlemek için daha hassas bir lazer teknolojisi kullanan lidar tabanlı SLAM haritalamayı kullanır. Yeedi, navigasyon için robotun üstünde, daha ucuz bir teknoloji olan ve çok daha az hassas olan bir kamera kullanıyor. Bu görsel SLAM eşlemesi, evimdeki odaları doğru bir şekilde tanımlayamadı, daha geniş kapıları görmek için mücadele etti.

Robot, beş odalı, 800 metrekarelik alt kattaki alanımda yalnızca iki oda bulabildi ve bu iki denemeden sonra oldu. İlk haritalama çalışmasından sonra dev bir odada yaşadığıma ikna oldu. Ancak belirli odalar olmadan bile, dijital koruma bölgeleri, robotun gitmesini istemediğim alanlar oluşturabilirim, bunlar bugünlerde herhangi bir uygun robot süpürgesinin bir başka temel gereksinimidir. Şu anda yalnızca bir haritanız olabilir, ancak Yeedi çok katlı haritalamanın geleceğini söylüyor.

Yeedi evimi otomatik olarak odalara ayırmadı, ancak uygulamada manuel olarak doğru bir harita oluşturabilirim.Ancak, navigasyon akıllıları birkaç kez başarısız oldu, robot birkaç kez tüm odayı kaçırdı ve her yere ulaşmadan temizlik işini bitirdi.

Engelden kaçınma, AI destekli kaçınma teknolojisini kullanan daha pahalı rakiplere kıyasla daha az etkilidir. Robot, bir inçten uzun nesneleri algılamak için 3D yapılandırılmış ışık teknolojisini kullanır, böylece paspaslar, kablolar, kurşun kalemler ve kedinizin küçük kazası önlenemez. Koridorda bırakılan bir çift ayakkabı veya okul sırt çantası gibi daha büyük eşyalardan kaçınmakta başarılıdır, ancak kurşun kalemler, kulaklıklar, kablolar ve çoraplar hepsini tetiklemiştir.

Yeedi şeyler arasında gezinmede, sandalye ayakları arasında ve kalın halı püsküllerinin üzerinde sorunsuzca manevra yapmakta iyidir. Aslında, şezlong tuzağımdan (sıska düz ayaklı bir osmanlı yanındaki sıska düz şezlongdan) çıkmanın yolunu bulan test ettiğim tek bot vakumlarından biri. Gerçekten çok düşünüyormuş gibi problemin etrafında gezinirken motorunun daha yüksek ve daha sessiz hale geldiğini duyabiliyordum, sonunda birkaç dakika sonra kendini kurtardı. Bütün bunlar, robotun çalışmasını bitirdiğinden emin olmak istiyorsanız, çok fazla toparlamanız gerekmese de, her şey için tamamen kaygısız olamazsınız.

Verge, akıllı ev ürünlerini incelediğimiz her şirkete, verileriniz için uyguladığı güvenlik önlemleri hakkında sorular soruyor.

Yeedi Vac 2 Pro gibi bir robot süpürgesinin topladığı birincil ev verileri, oluşturduğu haritalar ve görüntü verileridir. yerleşik navigasyon kamerasından. Yeedi, tüm harita verilerinin cihazda yerel olarak depolandığını ve fabrika ayarlarına sıfırlanarak silinebileceğini söylüyor, ayrıca Yeedi uygulamasında haritaları silebilirsiniz. Şirket, cihazın kamerasının yalnızca temizleme verimliliğini artırmak için bir sensör kamerası olduğunu, hiçbir fotoğrafın çekilmediğini veya buluta yüklenmediğini söylüyor.

Yeedi'nin gizlilik politikası, robotunun “ürünün nasıl ve ne zaman olduğuna dair bilgi topladığını belirtiyor. Kullanılmış. İşlem günlüğü bilgilerinin yanı sıra temizleme haritası gibi temizleme ortamına ilişkin veriler. … Bu veriler, sorunları hızla tespit etmemize ve daha iyi işlevler ve hizmetler geliştirmemize olanak sağlayabilir.” Yeedi, veri korumayla ilgili tüm yerel düzenlemelere uyduğunu ve tüm verileri "son derece gizli" tuttuğunu, ancak verilerin nasıl saklandığı veya korunduğuna ilişkin ayrıntılar sağlamadığını söylüyor.

Yeedi'nin otomatik boşaltma istasyonu testte iyi çalıştı, tıkanmadı ve gemideki 420 mL'lik kutuyu etkili bir şekilde boşalttı. bot çoğu denemede (bir kez yardım etmek zorunda kaldım çünkü çöp kutusu gerçekten doluydu). Dikkatli olun, yaklaşık 20 saniye süren çok gürültülü bir işlemdir. Birkaç üst düzey paspas / vakum robotunun aksine, Yeedi otomatik boşaltma istasyonu yalnızca toz içindir; paspas haznesini boşaltamaz veya yeniden dolduramaz. Bunu her paspaslama seansından önce ve sonra kendiniz yapmanız gerekecek.

Yeedi Vac 2 Pro, Yeedi'nin mevcut otomatik boş yuvasıyla çalışır. görünüşe göre evimde büyük bir hit oldu.

Yeedi'nin uygulaması, birkaç yıl önce oldukça sorunluyken test ettiğimden bu yana pek çok iyileştirme gördü. Ancak yine de bazı alanlarda yavaş yükleme ve zayıf dilbilgisi gibi anları var.

Dört vakum emiş seviyesi vardır - ve robot en düşük ayarda süper sessizdir - artı paspas için üç su akış seviyesi (en iyi temizlik için her zaman en yüksek ayarı kullanırım). Tabanına geri dönmesi ve bir işi bitirmesi gerekiyorsa yeniden şarj olması için sürekli temizliği açabilirsiniz; artı, kullanışlı bir Rahatsız Etmeyin ayarı vardır.

Engellerden kaçınma, daha pahalı rakiplere kıyasla daha az etkilidir

Yeedi Vac 2 Pro tüm doğru kutuları işaretler - ancak haritalama gibi bazı özellikleri sadece Bu alandaki Roborocks ve iRobots'takiler kadar iyi yürütülmedi. Bu büyük bir sürpriz değil çünkü bu bir bütçe botu ve en yakın karşılaştırılabilir rakip olan Roborock S7'den 200 $ daha ucuza size uygun olabilir.

Roborock'a (ki bu sonik paspaslama, lidar haritalama ve standart engellerden kaçınma), robotunuz zeminlerinizi süpürebilir ve paspaslayabilir ve halılarınızı tek seferde süpürebilir. Robot temizlemeden vazgeçebilirseniz, Roomba i3 100 $ daha ucuzdur ve daha temiz ve önemli ölçüde daha iyi uygulama / ekosistem deneyimi sunar, ancak engellerden kaçınma özelliği yoktur. Ecovacs, çeşitli fiyat noktalarında oldukça benzer seçeneklere sahiptir, ancak amiral gemisi robot vakumu incelememde belirttiğim gibi, haritalaması da doğruluk sorunlarından muzdariptir.

Bu anlaşmaların her birini tek tek okuyup analiz etmemiz mümkün değil. Ancak cihazları incelemek için kaç kez "kabul et" düğmesine basmanız gerektiğini tam olarak saymaya başladık, çünkü bunlar çoğu kişinin okumadığı ve kesinlikle pazarlık yapamayacağı sözleşmelerdir.

Kaydolmanız gerekir. Yeedi Home uygulamasını (Android veya iOS) kullanmak ve Yeedi'nin Kullanıcı Sözleşmesi ile Gizlilik Politikasını kabul etmek için bir e-posta adresi kullanan bir Yeedi hesabı için.

Toplamda iki zorunlu sözleşme alırsınız.

<.
Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber