Bir Google müteahhidi hakkında, kült faaliyeti ilan ettiği için kovulduğunu iddia eden bu raporu okuyun. | Tuzla Haber

The New York Times'tan bir rapor, eski bir Google yüklenicisinin, kült benzeri bir dini grubun şirketin Developer Studio'yu yönettiği ve buna dikkat çektiği için kovulduğuna dair iddialarını detaylandırıyor.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 20-06-2022 08:19   Güncelleme : 20-06-2022 08:19
Bir Google müteahhidi hakkında, kült faaliyeti ilan ettiği için kovulduğunu iddia eden bu raporu okuyun. | Tuzla Haber

Google, birbirine sıkı sıkıya bağlı ve bazen gizli şirket kültürüyle tanınır, ancak perde arkasında işleri yürüten gerçek bir tarikatın varlığından şüphelenilmez. Pekala, bir Google yüklenicisi, The New York Times'ın bu olağandışı raporunda ayrıntılı olarak açıklandığı üzere, durumun tam olarak böyle olduğunu iddia ediyor.

Google Developer Studio (GDS) için video yapımcısı olarak çalışmak üzere işe alınan bir yüklenici Kevin Lloyd, belirsiz bir dini mezhebin en az 12 üyesinin GDS için çalıştığını ve çalışma ortamı üzerinde uygun olmayan bir etkiye sahip olduğunu iddia ediyor. Lloyd, grubun davranışını seslendirdiği için haksız yere kovulduğunu iddia ediyor ve haksız yere fesih, misilleme, duygusal sıkıntı ve kendisini ayrımcılığa karşı korumadığı için Google'a ve sözleşme ajansı ASG'ye dava açtı.

Dindarlar. Söz konusu grup, Dostlar Kardeşliği olarak bilinir. Times'a göre, Burs “güzel sanatlar ve kültürü kucaklayarak daha yüksek bilincin elde edilebileceğine inanıyor” ve Oregon House, California'da 1.200 dönümlük bir alana sahip. Grup, "karanlık sırlarını" ortaya çıkarmayı vaat eden bir araştırmacı Spotify podcast'inin bile konusu oldu.

Lloyd'un, grubun etkisinden şikayet ettikten kısa bir süre sonra kovulduğu iddia ediliyor

Longtime Fellowship üyesi Peter Lubbers, GDS'ye liderlik ediyor ve Times, video yapımcısı Gabe Pannell de dahil olmak üzere bir dizi diğer Burs üyesi hakkında.

Ancak işler bundan daha da tuhaflaşıyor — Times'ın raporu, Fellowship üyelerinin Google'ın şirket etkinliklerinde "kayıt masalarında çalışmak, fotoğraf çekmek, müzik çalmak, masaj yapmak ve şarap servisi yapmak" gibi roller üstlendiğini gösteriyor. Google'ın ayrıca, bu etkinliklerde sunulan şarabı, Fellowship üyesi tarafından işletilen bir şaraphaneden satın aldığı iddia ediliyor. Buna ek olarak, Lloyd'un davası, Google'ın "ekip için ses tasarımcısı olarak çalışan bir Burs Üyesinin Oregon House'daki evine kurulan son teknoloji bir ses sistemi" için ödeme yaptığını iddia ediyor.

The Times sekiz mevcut ve eski Google çalışanı ile görüştükten sonra ve ayrıca Burs üyelerinin bir listesi, etkinlik fotoğrafları ve etkinlik bütçelerini belgeleyen elektronik tablolar da dahil olmak üzere herkese açık belgelere bakarak bu iddialardan bazılarını doğruladığını söyledi.

Başka bir müteahhit olan Erik Johanson, Times'a, Google'ın ASG ile olan ortaklığının, yükleniciler "çok daha az inceleme ve çok daha az titiz bir işe alımla" işe alındığından, GDS ekibinin daha fazla Burs üyesini aralarına katmasını sağladığını söyledi. işlem." Alfabe İşçileri Sendikası (AWU), Twitter'daki bir ileti dizisinde yöneticilerin Google'ın sözleşme sistemini kötüye kullanma potansiyeline de dikkat çekti.

Lloyd'un dini grubun varlığıyla ilgili şikayetlerinin kayıtsız kaldığı iddia ediliyor. şikayet ettikten kısa bir süre sonra sebepsiz kovuldu. Google, Lloyd'un şirketteki ayrımcılıkla ilgili iddialarını reddederek yanıt verdi ve performans sorunları nedeniyle kovulduğunu söyledi.

Hikayenin tamamını daha ayrıntılı okumak isterseniz, The New York tarafından hazırlanan rapora göz atmaya değer. Zamanlar. Lloyd ayrıca, Medium'daki gönderisinde bulabileceğiniz deneyimi kendi sözleriyle ifade etti.

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber