Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-01-2022 06:10   Güncelleme : 13-01-2022 06:10
Abone ol

Biden yönetimi, elektrik şebekesini temizlemek için büyük yeni girişimleri duyurdu | Tuzla Haber

Biden yönetiminin kamu arazilerini ve sularını açmak ve yenilenebilir enerjiyi teşvik etmek için yeni elektrik hatları döşemek için yeni planları var.

Biden yönetimi, elektrik şebekesini temizlemek için büyük yeni girişimleri duyurdu | Tuzla Haber

Çarşamba günü, Biden yönetimi, elektrik şebekesini yükseltmeye ve güneş, rüzgar ve jeotermal enerjiden yararlanmak için kamu arazilerini ve suları kullanmaya odaklanarak ABD'yi yenilenebilir enerjiye geçirmek için bir dizi yeni hamle duyurdu. Demokratlar iklim kriziyle mücadele için gereken kilit mevzuatta ilerleme kaydetmeye çalışırken, yönetimin ülkenin elektrik şebekesini temizlemeye yönelik son çabası.

Enerji Bakanlığı "Daha İyi Bir Şebeke İnşa Etme" programını yayınlıyor. Yakın zamanda geçirilen iki taraflı altyapı yasasının ardından federal doları devreye sokacak olan girişim, şebeke iyileştirmeleri için 65 milyar dolar tahsis etti. Özellikle, yenilenebilir enerjiyi uzaklara yayılmış güneş ve rüzgar çiftliklerinden topluluklara taşımak için çok önemli olacak yeni ve geliştirilmiş iletim hatları için ayrılmış 2,5 milyar dolar var. 3 milyar dolar daha, evleri daha enerji verimli hale getirmeyi ve rüzgar ve güneş gibi kesintili yenilenebilir enerji kaynaklarının akışını dengelerken şebeke üzerindeki baskıyı azaltmayı amaçlayan akıllı şebeke teknolojilerine gidecek.

Ayrıca, şebekeyi güçlendirme ve elektrik kesintilerini önlemeye yardımcı olma çabaları için eyaletlere, kabilelere ve kamu kuruluşlarına 10 milyar dolardan fazla hibe var.

Sera gazı emisyonlarını dizginleme çabaları olmadan işler daha da kötüye gidebilir. Açık deniz rüzgar çiftlikleri için geniş federal su alanlarını açık artırmaya çıkarma planları

Yönetim ayrıca, binlerce kilometrelik nükleer enerjinin dağıtımını bilgilendirmek için yeni ulusal çalışmaları devreye alıyor. ek iletim hatları. Ayrıca, yollarına çıkan yerel toplulukların şiddetli muhalefetiyle karşılaşan bu hatların inşasında çıkarı olabilecek kabileler, eyaletler ve yerel yönetimlerle bir araya gelme sözü verdi.

Müzayedeyle satmayı planlıyor. Offshore rüzgar çiftlikleri için federal suların geniş alanları da bugün ilerledi. Okyanus Enerjisi Yönetimi Bürosu (BOEM), New York ve New Jersey kıyılarındaki New York Körfezi'ndeki altı ticari kiralama alanı için nihai satış bildirimini yayınladı. Bu kiralık alanlar 488.201 dönümlük bir alana yayılıyor. Bir kez geliştirildiğinde, oradaki rüzgar çiftlikleri 7 GW'a kadar temiz enerji üretebilir - 2 milyon eve güç sağlamaya yetecek kadar.

Yine de balıkçılık endüstrisinin üyeleri, rüzgar çiftliklerinin deniz ekosistemlerine ve kıyı ekonomilerine nasıl zarar verebileceği konusundaki endişelerini dile getirdiler. İçişleri Bakanı Deb Haaland, New York Valisi Kathy Hochul ve New Jersey Valisi Phil Murphy, “istihdam yaratma ve çevresel adalet” konusunda birlikte çalışmak için yeni bir ortaklık duyurdular. Ulusal Okyanus Atmosfer İdaresi (NOAA) ve BOEM ayrıca, "biyoçeşitliliğin korunması ve ortak okyanus kullanımını teşvik etmeye" odaklanan yeni bir kurumlar arası anlaşmaya girdiklerini söyledi.

"Gerçekten çok büyük bir anlaşma"

Üst düzey yönetim yetkilileri açıkladı. önümüzdeki ay gerçekleşmesi planlanan kira satışı, gazetecilerle yapılan bir görüşmede “gerçekten çok büyük bir anlaşma” olarak görülüyor.

BOEM, yıl boyunca rüzgar çiftliklerini Körfez Kıyısı, Kaliforniya, Oregon ve orta Atlantik bölgelerine getirme tekliflerine ivme kazandırmayı planlıyor.

Biden yönetimi ayrıca projeyi "hızlı takip etmek" istiyor. karada rüzgar, güneş ve jeotermal projeler için izin süreci. İncelemeleri hızlandırmak için beş kurum – İçişleri, Tarım, Savunma, Enerji ve Çevre Koruma Dairesi – kamu arazilerinde yenilenebilir enerji tekliflerine öncelik vermek için bir mutabakat zaptı yayınladı. Amaç, 2025 yılına kadar kamu arazilerinde 25 GW'lık yenilenebilir enerji projelerine izin vermek.

Biden, 2035 yılına kadar enerji sektörünü tamamen temiz enerjiye taşımak ve gezegen ısıtma kirliliğini fiilen ortadan kaldırmak için verdiği taahhütleri yerine getirmeye çalışıyor. 2050 yılına kadar fosil yakıtlardan. Ancak Batı Virjinya senatörü Joe Manchin, Demokratların yaklaşık 1,75 trilyon dolarlık çevresel ve sosyal harcama faturası üzerindeki müzakerelerini geciktirdiği için bu çabalar tehlikede. Tasarıda zaten azaltılmış temiz enerji hükümleriyle Biden, iklim değişikliğiyle ilgili hedeflerine ulaşmak için büyük olasılıkla yürütme organına daha fazla güvenmek zorunda kalacak.

.