Teknoloji
Giriş Tarihi : 15-01-2022 16:28   Güncelleme : 15-01-2022 16:28
Abone ol

Beyaz Saray: COVIDTests.gov, 19 Ocak'tan itibaren ücretsiz hızlı testler dağıtacak | Tuzla Haber

Beyaz Saray, insanların 19 Ocak Çarşamba gününden itibaren ücretsiz bir COVID testi sipariş etmek için COVIDTests.gov web sitesini kullanabileceklerini duyurdu. Hükümet 500 milyon test dağıtmayı taahhüt etti.

Beyaz Saray: COVIDTests.gov, 19 Ocak'tan itibaren ücretsiz hızlı testler dağıtacak | Tuzla Haber

Beyaz Saray, insanların 19 Ocak Çarşamba gününden itibaren COVIDTests.gov'dan ücretsiz COVID-19 testleri sipariş edebileceğini duyurdu. Bu, Başkan Joe Biden'ın Aralık ayında duyurduğu, hükümetin 500 milyon testi dağıtmak için bir web sitesi kuracağına dair bir sözün ardından geldi.

Test almak için yalnızca iki parça bilgi girmeniz gerekecek. size gönderildi - adınız ve adresiniz. Beyaz Saray yaptığı duyuruda, testlerin "siparişten sonraki 7-12 gün içinde" ABD Posta Servisi aracılığıyla gönderileceğini söyledi. Şu anda sınır, ikamet adresi başına dört testtir.

Testlerini sipariş etmek için insanların ihtiyaç duyacağı tek iki şey adları ve ikametgah posta adresleridir. Testler genellikle sipariş verildikten sonraki 7-12 gün içinde posta yoluyla gönderilir ve ABD Posta Servisi aracılığıyla Birinci Sınıfta teslim edilir.

— Beyaz Saray (@Beyaz Saray) 14 Ocak 2022

Açık Bu haftanın Çarşamba günü, bir Beyaz Saray danışmanı sitenin "bu haftasonuna kadar çevrimiçi olması gerektiğini" söyledi. Teknik olarak, hükümet bu son tarihi belirledi - şu anda COVIDTests.gov'u ziyaret edebilirsiniz, ancak şu anda testlerin Çarşamba günü kullanıma sunulacağını ve almak için bir kredi kartı numarası girmeniz gerekmeyeceğini bildiren bir açılış sayfası gösteriyor. bir.

USPS sadece testleri insanlara ulaştırmaktan sorumlu değildir. Protokole göre, aynı anda test yaptırmaya çalışan potansiyel olarak milyonlarca insanla ilgilenmek zorunda kalacak bir web sitesi geliştirmek için de kullanıldı. Raporda, "web sitemizin lansmanını çok ciddiye aldığını" ve siteyi oluşturmaya "sıfırdan başlamadığını" söyleyen bir hükümet yetkilisine atıfta bulunuluyor. Protokol, ABD Dijital Servisi'nin de siteyi başlatmaya ve gerektiğinde destek sağlamaya yardımcı olacağını söylüyor.

Hükümetin sağlık hizmetleri web sitelerini başlatma konusundaki olağanüstü itibarı göz önüne alındığında, sitenin trafiği idare edip edemeyeceği konusunda bazı şüpheler var - ve bazıları haklı olarak en savunmasız insanlardan bazılarının yapabileceğine dikkat çekti. çevrimiçi olmakta ve bir web sitesinde gezinmekte zorluk çekiyorsanız. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, web sitesine erişiminiz yoksa testler sipariş etmek için bir yardım hattını da arayabileceğiniz ve hükümetin “ulusun en zor durumlarını desteklemek için ulusal ve yerel toplum temelli kuruluşlarla birlikte çalışacağı” belirtiliyor. -test talep eden en yüksek risk altındaki topluluklar."