Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-01-2022 16:13   Güncelleme : 13-01-2022 16:13
Abone ol

Beyaz Saray, COVID test siparişi sitesini "bu haftasonuna kadar" başlatacak, diyor raporlar | Tuzla Haber

Beyaz Saray, Amerikalıların hükümetten hızlı COVID-19 test kitleri sipariş edebilecekleri bir web sitesi başlatmayı planlıyor.

Beyaz Saray, COVID test siparişi sitesini

Çarşamba günü, kıdemli bir Beyaz Saray danışmanı, PBS NewsHour'un yeni raporuna göre, COVID-19 hızlı testleri sipariş etmek için hükümet tarafından işletilen bir web sitesinin "bu hafta sonuna kadar çevrimiçi olması gerektiğini" söyledi. Testler bu ay gelmeye başlayacak.

Bu söz, Başkan Joe Biden'ın Amerikalıların yakında doğrudan hükümetten 500 milyon ücretsiz COVID testi sipariş edebileceğini açıklamasından haftalar sonra geldi. Biden, 21 Aralık'ta yaptığı konuşmada, Omicron varyantı ülke genelinde hızla yükselirken, “Onları evinize teslim edebileceğiniz web sitelerimiz olacak” dedi. Beyaz Saray basın sekreteri Jen Psaki'nin önceki sözlerinde, web sitesi "bu testler hazır olur olmaz" yayına girecekti.

Web sitesi "bu testler hazır olur olmaz" yayına girecekti

Yine de, Beyaz Saray, web sitesi hakkında kesin lansman tarihi veya bir kişinin bir seferde kaç test sipariş etmesine izin verildiği gibi herhangi bir ek ayrıntı sağlamadı.

Beyaz Saray, The Verge'den gelen yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Haberler, Biden yönetiminin sigorta şirketlerinin geri ödeme yapmasını gerektiren yeni bir politikayı duyurmasının hemen ardından geldi. 15 Ocak'tan itibaren evde tezgahta satılan sekiz COVID-19 testine kadar. Detayları Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı tarafından Pazartesi günü paylaşılan bu yeni politikaya göre, Amerikalılar ya sigortaları aracılığıyla testler satın almak ya da geri ödeme için makbuz ibraz etmek zorunda kalacaklar. Dört kişilik bir aile, kişi başına ayda sekiz teste kadar hak kazanabilir.

Hükümet tarafından yürütülen yeni web sitesine ve sigorta geri ödeme politikasına ek olarak, Biden yönetimi, ülke genelindeki toplum sağlığı merkezlerine ve kırsal kliniklere 50 milyon ücretsiz evde test sağlamayı ve daha fazlasını kurmayı planlıyor. 20.000 ücretsiz topluluk tabanlı test sitesi.

Aralık ayında yaptığı konuşmada Biden, yönetimin Amerikalıların arama motoru aracılığıyla test siteleri aradıklarında test konumlarını bulmalarını kolaylaştırmak için Google ile birlikte çalıştığını da duyurdu. Geçen ay Google sözcüsü Lara Levin, The Verge'e test düzenlemelerinin şirketin "test (ve ardından aşı) bilgilerini Arama ve Haritalar'da kullanıma sunmak için" devam eden çalışmalarının bir parçası olduğunu söyledi.