Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-01-2022 06:10   Güncelleme : 13-01-2022 06:10
Abone ol

Becca'nın "tomurcukları" diğer kelimeleri yendi | Tuzla Haber

Veri görselleştirme ile en çok konuşulan sözcüklerini ve önemli sözlerini belirlemek için Becca Farsace'ın 30'dan fazla videosunun verilerine daldık.

Becca'nın

The Verge'in şimdiye kadar yazdığı her şeyi analiz eden bir veri parçası üzerinde çalıştıktan sonra, ne bulabileceğimi görmek için diğer Verge verilerine bakmanın eğlenceli olabileceğini düşündüm.

Becca Farsace, buradaki ekibimizde sahip olduğumuz en iyi sporlardan biri ve aynı zamanda en belirgin konuşma kalıplarından bazılarına ve özlü ifadelere sahip.

Gevşek yanıtı: “Vay canına... Çok korktum ama devam et!”

Hepimiz aynı kelimeleri ve deyimleri kullanma eğilimindeyiz. günden güne - elbette bizi biz yapan şeyin bir parçası. Bu yüzden, konuşma kalıpları hakkında bir fikir edinmek için Becca'nın YouTube kanalımızda (30'dan fazla!) barındırdığı her videonun dökümlerini çıkardım. Birkaç videonun dökümü yoktu ve analiz kolaylığı için sadece misafir olduğu videoları dahil etmedim.

Ham dökümleri toplayıp analiz ettikten sonra, bazı yaygın kelimeleri çıkardım, "a", "the", "ve", "I" vb. gibi bazı ilginç bulgular elde etti.

Orijinal sürümü buradan görüntüleyebilirsiniz.

Yukarıdaki çizelgede, Becca'nın en çok kullandığı kelimeleri görebilirsiniz. şimdiye kadar sunduğu videolar. Sürpriz değil: "tomurcuklar" yaklaşık 300 kullanımla en üstteki kelime, ardından "gerçekten" ve "kamera" geliyor. "Tomurcuklar", Becca'nın bize izleyiciye atıfta bulunduğu yaygın bir sevgi ifadesidir, ancak aynı zamanda zaten bildiğimiz şeyi pekiştirir: Becca'nın bir sürü kulaklığı kapsadığını.

Orijinal versiyonu buradan görüntüleyebilirsiniz.

Becca'nın video başına en çok kullandığı kelimelere bakarak görebiliriz dilinin videodan videoya nasıl geçtiğini - genellikle tartışılan konuyu vurgulamak için. Yine "tomurcuklar" (pembeyle vurgulanmış) burada en üst sırada yer alıyor.

"Tomurcuklar"ın kullanımı da zamanla artıyor. Bunun nedeni, incelediği ürünlerin adını taşıyan sürekli artan sayıdaki mi yoksa hedef kitlesiyle arasındaki daha derin kişisel bağ mı?

Çoğunlukla, anlattıklarıyla uyumlu görünüyor. Beş gruba ayrılabilirler: aksiyon kameraları, kameralar, kulaklıklar, telefonlar ve diğer her şeyden oluşan çeşitli bir paket.

Altı videolu Aksiyon Kameralarında öne çıkan belirli bir kelime veya kelime öbeği yoktu. Toplam beş videodan ilk üçü kameralarda "kamera" kelimesi olarak yer aldı. 10 videodan dokuzunda kulakiçi kulaklıklarda en çok kullanılan kelime "tomurcuklar" oldu. Üç videolu telefonlarda iki videoda en üstte “Pixel” veya “Pixel / iPhone” yer aldı. Diğer kategorisinde, en üstteki kelime, "AI", "fiber", "video", "board" ve "bisiklet" olmak üzere beş videoya eşit olarak yayılmış olarak videonun konusuyla eşleşiyor gibi görünüyordu.

Veriler, Becca'nın konuşmasının, sevilen bir slogan tarafından çarpıtılmak yerine, her videoda ele aldığı konuyu en yakından yansıttığını gösteriyor. Yine de şunu söylemeye gerek yok: Becca tomurcukları çok söylüyor.

"Savunmam gerekirse, 'tomurcuklar' ele aldığım bir ürün kategorisi ama aynı zamanda günlük dilimin de bir parçası," dedi Becca . "Değişme zamanı geldi mi? Belki tomurcukların karar vermesine izin veririm."