Battle.net, bir saatten fazla bir süre sonra DDoS saldırılarından kurtuldu | Tuzla Haber

Activision Blizzard Çarşamba günü Battle.net hizmetinin Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırılarından kurtulduğunu söyledi.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 12-05-2022 10:46   Güncelleme : 12-05-2022 10:46
Battle.net, bir saatten fazla bir süre sonra DDoS saldırılarından kurtuldu | Tuzla Haber

Activision Blizzard Çarşamba günü Twitter'da Battle.net hizmetinin Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırısından muzdarip olduğunu söyledi. Bir saatten biraz daha uzun bir süre sonra, izlediği saldırıların sona erdiğini bildirdi.

@BlizzardCS Twitter hesabından 19:11 ET'de gönderilen ilk tweet'te şirket, saldırının " bazı oyuncular için yüksek gecikme ve bağlantı kesilmelerine neden oluyor.” Bu ilk tweet, tekil bir saldırıdan bahsetti, ancak işlerin sona erdiğini bildiren, 20:29 ET'de gönderilen ikincisi, saldırılara atıfta bulundu - çoğul.

[#BNet] Şu anda bazı oyuncular için yüksek gecikme süresine ve bağlantı kesilmesine neden olabilecek bir DDoS saldırısı yaşıyoruz . Bu sorunu azaltmak için aktif olarak çalışıyoruz.

— Blizzard CS - The Americas (@BlizzardCS) 11 Mayıs 2022

[Bnet] İzlemekte olduğumuz DDOS saldırıları sona erdi. Hâlâ giriş yapamıyorsanız https://t.co/NY39q2slWo

— Blizzard CS - The Americas (@BlizzardCS) 12 Mayıs 2022

Downdetector'daki kullanıcı raporlarına göre, oyuncular Overwatch, World of Warcraft, Call of Duty (tam olarak hangi başlık belirtilmemiş olsa da) ve Diablo III gibi oyunlarla ilgili sorunlar yaşıyordu.

Battle.net, Kasım ayında yaklaşık bir saat boyunca oyun oynamaya çalışan oyuncular için benzer şekilde sorunlara neden olan DDoS saldırıları yaşadı.

Güncelleme 11 Mayıs, 20:39 ET: Activision Blizzard, izlediği saldırıların sona erdiğini söylüyor.

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber