Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-01-2022 21:14   Güncelleme : 13-01-2022 21:14
Abone ol

Baby Shark, 10 milyar izlenmeyi aşan ilk YouTube videosu oldu | Tuzla Haber

"Baby Shark", 10 milyar izlenmeyi aşan ilk YouTube videosu oldu. 2020'de "Despacito"yu geçerek tüm zamanların en çok izlenen YouTube videosu oldu.

Baby Shark, 10 milyar izlenmeyi aşan ilk YouTube videosu oldu | Tuzla Haber

"Baby Shark", Kasım 2020'de tüm zamanların en çok izlenen YouTube videosu oldu ve bir yıldan biraz uzun bir süre sonra başka bir büyük dönüm noktasına ulaştı: 10 milyar görüntülemeyi aşan ilk YouTube videosu oldu.

“Baby Shark” bu noktada kültürel bir mihenk taşıdır. Büyürken yaz kamplarında şarkı söylediğimi hatırlıyorum ve müzik videosunun (Pinkfong eğlence şirketi tarafından yaratılmış) rekor kıran popülaritesi göz önüne alındığında, görünüşe göre bu şarkıyı asla unutmayacak tek kişi ben değilim. . (Bu yazıyı yazdığım süre boyunca ayağımı kafamdaki ritme göre boş yere vuruyorum.) Ama şarkının etkisi kulak kurdu çarpmasıyla bitmiyor. Ayrıca Nickelodeon'da bir Baby Shark filmi olan Baby Shark şovu var ve evet, korkmuş olabileceğiniz gibi Baby Shark NFT'leri.

En çok izlenen diğer YouTube videolarının neler olduğunu merak ediyorsanız, Wikipedia kapsamlı bir listeye sahip görünüyor. Bu yazı itibariyle en çok izlenen ikinci film, "Baby Shark"tan önce tacı elinde tutan Luis Fonsi'nin "Despacito"su, ancak 7.7 milyar izlenme ile köpekbalığını yakalamaya çalışmak için uzun bir yol var. (Umarım son derece akılda kalıcı başka bir şarkıdan bahsederek o gün için “Baby Shark”ı kafanızdan atmışımdır.)