Teknoloji
Giriş Tarihi : 11-01-2022 20:59   Güncelleme : 11-01-2022 20:59
Abone ol

Apple Watch Series 8'de vücut ısısı sensörü bulunmayabilir | Tuzla Haber

Aylardır, Apple Watch söylentileri, Series 8'in muhtemelen bir vücut ısısı sensörü ekleyeceğini belirtti. Ancak yeni bir rapor, durumun böyle olmayabileceğini ve belki de Apple'dan her yıl çığır açan yeni sağlık özellikleri beklemeyi bırakmanın zamanının geldiğini gösteriyor.

Apple Watch Series 8'de vücut ısısı sensörü bulunmayabilir | Tuzla Haber

Apple Watch Series 8 ile daha heyecan verici güncellemeler almayı umuyorsanız, beklentileri yumuşatmaya başlamanız gerekebilir. Başlangıçta yeni nesil saatin bir vücut ısısı sensörüne sahip olacağı düşünülürken, görünüşe bakılırsa durum böyle olmayabilir.

Series 8 için bir vücut ısısı sensörü olduğu yönünde yoğun söylentiler dolaşıyor. şimdi biraz zaman. Apple söylentileri söz konusu olduğunda oldukça iyi bir geçmişe sahip olan Bloomberg'den Mark Gurman, ilk olarak Haziran ayında bir vücut ısısı sensörünün geleceğini ima etti. Bu, potansiyel bir doğurganlık özelliği için Eylül ayında The Wall Street Journal tarafından tekrarlandı. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo da aynı ay bir vücut ısısı sensörü öngördü. Sonuç olarak, bunun boru hattında olduğuna inanmak için birkaç sağlam neden var.

Ancak, en son Power On bülteninde Gurman geri adım attı. Gurman, Seri 8'in vücut ısısını algılama, kan şekeri izleme ve kan basıncı yetenekleri potansiyeli hakkında konuşurken, "Yine de bunların hiçbirini yakında beklemeyin. Vücut ısısı bu yılın yol haritasındaydı, ancak son zamanlarda bununla ilgili konuşmalar yavaşladı. Kan basıncı en az iki ila üç yıl uzakta, ancak glikoz izleme on yılın ikinci yarısına kadar inmezse şaşırmam.”

Kan basıncı ve kan şekeri için, bu çok mantıklı.

Aynısı kan şekeri izleme için de geçerlidir. Bu özellik Series 7 ve Samsung'un Galaxy Watch 4 için söylentileri olsa da hiçbir zaman hayata geçmedi. Teknoloji, gelişmekte olan bir biçimde var - Japon başlangıçlı Quantum Operation'ın bir prototipi CES 2021'de gösterildi - ancak tüketici sınıfı cihazlar için hiçbir yerde hazır değil. Söylentiler arasında, vücut ısısı sensörleri, Fitbit gibi rakipler de dahil olmak üzere diğer birçok giyilebilir tüketici ürününde zaten mevcut olduğu için büyük olasılıkla görünüyordu. Aslında, giyilebilir cihazlardaki vücut ısısı sensörleri, araştırmacıların akıllı saatlerin COVID-19'u tespit edip edemeyeceğini belirlemek için bunları kullandığı 2020'de büyük ilgi gördü.

Şu anda vücut ısısı sensörleri çoğunlukla uyku ve toparlanma takibi için kullanılıyor, ancak Ava gibi doğurganlık giyilebilir cihazlar da bunlara sahip olabilir. Apple, son birkaç yılda uyku ve regl takibi eklese de, bunlar daha basit tarafta. Bir vücut ısısı sensörü eklemek, özellikle şirket The Wall Street Journal tarafından bildirildiği gibi doğurganlıkla ilgili özellikler eklemeyi planlıyorsa, bu belirli özelliklerin seviyesini yükseltmeye yardımcı olabilir. Ancak Apple, kendi sürümünden memnun kalana kadar diğer cihaz üreticilerinin zaten uygulamış olduğu özellikler üzerinde oturmakla ün salmıştır.

Gurman'ın dediği gibi, "gevezelik yavaşlıyor", vücut ısısı özelliğinin olmadığı anlamına gelmez. tamamen ölü.

Apple'ın Series 3'ten bu yana gelişmiş akıllı saat yetenekleri konusunda rekabeti geride bıraktığı doğrudur. Seri 3 hücresel özelliği tanıttı, Seri 4 tasarımı değiştirdi ve FDA onaylı EKG'ler ekledi, Seri 5 her zaman açık olan bir ekran ekledi ve Seri 6 bir SpO2 (kan oksijen) sensörü ekledi. Ancak, Seri 6'dan itibaren eklemeler daha az ses getirdi. 2017'den beri yalnızca SpO2 sensörleri akıllı saatlerde değil, aynı zamanda Seri 7'nin seçim çerçevesi özelliği de daha büyük bir ekrandı.

Şu anda, Apple Watch piyasadaki en popüler akıllı saattir ve Apple rekabette yıllardır lider durumdadır. Wear OS saatler, Samsung ile yeni bir birleşik platforma karmaşık bir geçişin ortasında. Fitbit ve Garmin, gelişmiş sağlık özelliklerine ve daha iyi pile sahip olabilir, ancak ikisi de hücresel bağlantı gibi akıllı özelliklerde geride kalıyor. Samsung en yakınına geliyor, ancak sağlık ve fitness özelliklerinin çoğu o kadar parlak değil. Teknik olarak konuşursak, şu anda Apple'ın kısa vadede işleri önemli ölçüde sarsmasına gerek yok - özellikle de şimdiden daha çığır açan sağlık araştırmalarına kaynak yatırdığı için.

Gelişmiş sağlık özellikleri, özellikle de non-invaziv kan gibi yeni ortaya çıkanlar basınç ve kan şekeri, tüketici kullanımına hazır hale gelmeleri biraz zaman alacaktır.

Bu arada, gelecekteki Apple Watch güncellemelerinin tasarım, artımlı donanım yükseltmeleri ve mevcut sensörleri kullanan yazılım güncellemelerine daha fazla odaklanması muhtemeldir. Konuyla ilgili örnek: Gurman ayrıca Series 8'in sağlam bir spor versiyonu ve yeni bir giriş seviyesi modeli göreceğini tahmin etti. Bununla birlikte, Apple nihayet çok günlü pil ömrünü nasıl dahil edeceğini çözebilseydi, belki de hepimiz yerleşirdik.

.