Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-01-2022 07:10   Güncelleme : 13-01-2022 07:10
Abone ol

Apple ve T-Mobile, iOS 15.2'nin iCloud Private Relay'i kapatmadığını söylüyor | Tuzla Haber

T-Mobile daha önce hata için güncellemeyi suçladı

Apple ve T-Mobile, iOS 15.2'nin iCloud Private Relay'i kapatmadığını söylüyor | Tuzla Haber

Apple, bazı iPhone sahiplerinin hücresel ağlarda iCloud Private Relay özelliğini kullanırken karşılaştıkları zorluğun arkasında geçen ayki iOS 15.2 güncellemesinin olduğunu yalanladı. Bu haftanın başlarında Verizon, AT&T ve T-Mobile, VPN benzeri özelliği engellemediklerini söyledi, ancak T-Mobile, iOS 15.2'nin varsayılan olarak kapattığını belirlediğini iddia etti.

Artık Apple durumun böyle olmadığını söylüyor. İCloud ayarlarındaki dili netleştiren güncellenmiş bir iOS 15.3 beta sürümünü yayınladıktan sonra Apple, 9to5Mac'e sorunun iOS 15.2'de olmadığını söyleyen bir bildiri yayınladı. Açıklamada, "iOS 15.2'deki iCloud Private Relay'de, özelliği devre dışı bırakacak hiçbir değişiklik yapılmadı" deniyor. "Kullanıcıların, cihazlarında veya belirli bir ağ için Özel Aktarmanın etkinleştirilip etkinleştirilmediğini görmek için Ayarlarını kontrol etmeleri önerilir."

İlgili

iPhone 13 incelemesi: evet, daha büyük piller daha iyidir

T-Mobile, iOS 15.2'nin özelliği kapatmadığını söylemek için 9to5Mac'i de takip etti. Taşıyıcı yaptığı açıklamada, "Apple, iOS 15.2'ye güncelleme yaptıklarında müşterilerin ayarlarını değiştirmiyor" diyor. "Müşteriler, daha önce Hücresel Veri Seçenekleri Ayarlarında iCloud Özel Aktarımı'nı veya IP Adresi İzlemeyi Sınırla'yı kapatmışlarsa bir hata mesajı görebilirler."

Tüm bu karışıklığa neyin neden olduğu hâlâ tam olarak belli değil, ancak taşıyıcılar iCloud Private Relay'i engellemediklerini söylemeyin (içerik filtreleme servislerini içeren bazı T-Mobile planları hariç), bu nedenle her şeyin olması gerektiği gibi olduğundan emin olmak için hücresel ayarlarınızı iki kez kontrol etmeye değer. iOS 15.3'ün herkese açık sürümü çıktığında, ayarlardaki dil, hücre planınızın bu özelliği desteklemediğini doğrudan söylemez.