Teknoloji
Giriş Tarihi : 15-01-2022 20:30   Güncelleme : 15-01-2022 20:30
Abone ol

Apple şimdi çalışanlarından COVID-19 güçlendirici atış kanıtı göndermelerini isteyecek | Tuzla Haber

The Verge tarafından görülen dahili bir notta Apple, tüm çalışanların 15 Şubat'tan önce bir güçlendirici çekime ihtiyacı olacağını, aksi takdirde sık sık teste tabi tutulacağını duyurdu.

Apple şimdi çalışanlarından COVID-19 güçlendirici atış kanıtı göndermelerini isteyecek | Tuzla Haber

Şirket, The Verge tarafından görülen dahili bir e-postada, Apple'ın artık mağaza ve şirket çalışanlarının COVID-19 destek aşısı olmasını şart koşuyor.

Bir çalışan, destek aşısı almaya uygun olduğunda, uymak için dört haftası olacak, aksi takdirde 15 Şubat'tan itibaren bir perakende mağazasına, ortak mağazaya veya Apple ofisine girmek için sık sık testler yapmaları gerekecek. Apple, 24 Ocak'tan itibaren işyerine girmeden önce aşılanmamış çalışanların veya henüz aşı kanıtı sunmamış olanların, negatif COVID-19 hızlı antijen testleri sağlamasını isteyecek, ancak bunun hem kurumsal hem de perakende çalışanları için geçerli olup olmadığı açık değil.< /p> Apple, omicron varyantı yayıldıkça güvenlik protokollerini artırıyor

“Birincil COVID-19 aşıları serisinin azalan etkinliği ve Omicron gibi yüksek oranda bulaşıcı varyantların ortaya çıkması nedeniyle, bir destekleyici aşı şimdi Apple, ciddi hastalıklara karşı korunmak için COVID-19 aşınızı yaptırın," diye belirtiyor notta.

Geçen yıl Apple, aşısız şirket çalışanlarının ofise girmeden önce günlük testler yapmasını istedi ve aşısız perakende çalışanları iki kez test yaptı. haftada. Şirket ayrıca aşılı bireylerin haftada bir kez COVID-19 testi yaptırmalarını zorunlu kılmaya başladı ve daha sonra bu testlerin sıklığını azalttı. Bununla birlikte, Apple'ın "nadiren" test politikası, Apple'ın son teslim tarihine kadar destek aşısı almayan çalışanlar için artık geçerli değil gibi görünüyor.

Bu haftanın başlarında Meta, çalışanların COVID-19 kapması gerekeceğini söyledi. güçlendirici, şirketin Mart ayında ofis içi çalışmaya dönüşünden önce çekildi. Google, henüz şirket genelinde destekleyici aşıları zorunlu kılmasa da, çalışanların ilk iki doz COVID-19 aşısını yaptırmalarının yanı sıra haftalık moleküler testler yapmalarını gerektiriyor.