Teknoloji
Giriş Tarihi : 14-01-2022 22:23   Güncelleme : 14-01-2022 22:23
Abone ol

Apple'ın uzun süredir üzerinde çalıştığı VR / AR kulaklığı 2023'e kadar piyasaya çıkmayabilir | Tuzla Haber

Bloomberg'e göre Apple'ın söylentilere göre sanal gerçeklik / artırılmış gerçeklik kulaklığı bazı geliştirme sorunları yaşıyor ve 2023'e kadar çıkmayabilir.

Apple'ın uzun süredir üzerinde çalıştığı VR / AR kulaklığı 2023'e kadar piyasaya çıkmayabilir | Tuzla Haber

Apple'ın bir tür sanal gerçeklik / artırılmış gerçeklik başlığı çıkardığına dair yıllardır ortalıkta dolaşan söylentiler var. Raporlar, şirketin ilk karma gerçeklik kulaklığı için olası bir 2022 sürümünün çıkacağını belirtse de, cihaz bazı geliştirme sorunları yaşıyor ve Bloomberg'e göre 2023'e kadar çıkmayabilir.

Apple, kulaklığı bu yılki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı'nda tanıtmayı planladı, ancak Bloomberg, "aşırı ısınma, kameralar ve yazılımla ilgili geliştirme zorlukları yolda kalmayı zorlaştırdı" diyor. Sorunlar, açıklamanın yıl sonunda - hatta daha sonra - kulaklığın 2023'te satışa çıkmasıyla gerçekleşebileceği anlamına geliyor. Ve görünüşe göre Apple, bir noktada cihazı daha da erken ortaya çıkarmayı planlamıştı; Bloomberg, şirketin bunu 2021'de duyurmak ve 2022'de göndermek istediğini bildirdi.

Apple bir yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Bu ilk kulaklığın yüksek olması bekleniyor. Apple, fiyatları 2.000 doların üzerinde düşünüyor. Bloomberg, iki işlemciye sahip olacağını ve en az birinin şirketin yenilenen MacBook Pro'larında bulunan yeni M1 Pro çipiyle "eşit" olacağını söyledi. Analist Ming-chi Kuo ayrıca cihazın, biri M1'e bitişik olmak üzere iki çipe sahip olacağını bildirdi. Önceki raporlar ayrıca, kulaklığın diğer gelişmiş bileşenlerin yanı sıra iki adet 4K OLED mikro ekrana, el takibi için 3D sensörlere sahip olacağını ve bunların hepsinin söylentilerin yüksek fiyatına katkıda bulunabileceğini söylüyordu.

Apple da hala çalışıyor. çok uzakta olsalar da, bir AR gözlük setinde. Bloomberg'in bildirdiğine göre, şirket onları "bu on yılın sonunda" tanıtmayı planlıyor.