Apple'ı kulaklık jakları hakkında kavurduktan sonra, Google sessizce Pixel 6A'dan atıyor | Tuzla Haber

Google, Pixel 6A'yı Google I/O'da tanıttı ve orta seviye cihaz için bir dizi etkileyici özelliğe sahip olsa da, şirketin yıllardır gurur duyduğu bir tanesi eksik: 3,5 mm kulaklık jakı.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 12-05-2022 10:57   Güncelleme : 12-05-2022 10:57
Apple'ı kulaklık jakları hakkında kavurduktan sonra, Google sessizce Pixel 6A'dan atıyor | Tuzla Haber

Google, Çarşamba günü Google I/O'da Pixel 6A'yı tanıttı ve orta seviye bir cihaz için çok sayıda etkileyici özelliğe sahip olsa da, şirketin A serisi serisinde yıllardır kutladığı bir özellik eksik: 3.5 mm kulaklık jakı.

Pek çok akıllı telefon üreticisi, 2016 yılında iPhone 7 ile büyük ölçüde Apple tarafından başlatılan bir trend olan kulaklık jakından uzaklaştıkça, A serisindeki varlığı giderek daha fazla hale geldi. ayırt edici bir özelliği vardır. Google, Apple'ın ayrıntılı tasarım videolarının parodisini yapan Pixel 5A'daki kulaklık jakını kutlayan iki dakikalık saçma bir reklam bile yaptı. Bu videonun başlığı kısmen "The Circle Comes Full Circle" idi. Görünüşe göre çember yine tam dönüyor, çünkü artık bir sonraki telefonundan kulaklık jakını çıkaracak kişi Google.

Çember tam dönüyor

Mesele şu ki, bu bile değil ilk kez bu daire tam daire oldu. Google, iPhone 7 ile aynı yıl olan 2016'da piyasaya sürülen ilk Pixel için bir reklamda şu temel özelliğe dikkat çekti: "3,5 mm kulaklık jakı tatmin edici bir şekilde yeni değil." Ancak kulaklık jakı, yalnızca bir yıl sonra piyasaya sürülen Pixel 2'den gitmişti. İlk A serisi Pixel, Pixel 3A onu geri getirecekti, ancak 2019'a kadar değil. Google, Apple'ın parodisini yalnızca ertesi yıl kendisi parodi haline getirmek için yaptı.

Google'a sorduk. Pixel 6A için kulaklık jakını neden düşürüyor? Ancak, şirketin size kablosuz kulaklık satmak için daha inandırıcı bir dava yapmak istemesi mümkündür - ve bunu bilmiyor muydunuz, Google, Google I/O'da yeni Pixel Buds Pro'yu da açıkladı.

İlgili

Pixel 6A, Google'ın Tensor yonga setini içerir ve maliyeti 449 $'dır

Yeni Google Pixel 6A'nın özellikleri, daha pahalı Pixel 6 modelleriyle nasıl örtüşüyor?< /h4>

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber