Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-01-2022 02:09   Güncelleme : 13-01-2022 02:09
Abone ol

Apple, hücre taşıyıcılarını çok fazla suçlamamak için iOS 15.3'te iCloud Private Relay hata mesajlarını netleştirecek | Tuzla Haber

Apple'ın yaklaşan iOS 15.3 güncellemesi, sorunların hizmeti engelleyen hücre taşıyıcıları değil, yanlış uygulanan cihaz ayarları olabileceğini daha net hale getirmek için iCloud Private Relay hata mesajlarını netleştirecek.

Apple, hücre taşıyıcılarını çok fazla suçlamamak için iOS 15.3'te iCloud Private Relay hata mesajlarını netleştirecek | Tuzla Haber

Apple, en son iOS 15.3 beta sürümündeki iCloud Private Relay sorunlarının ifadesini güncelleyerek hizmetle ilgili sorunların, MacRumors aracılığıyla müşterinin belirli hücre taşıyıcısıyla ilgili sorunlar değil, yanlışlıkla kapatılmış bir ayar olabileceğini açıklığa kavuşturuyor.

Eski mesaj, iCloud Private Relay'in tam olarak çalışmamasının suçunu hücre taşıyıcılarının omuzlarına yükledi.

Hücresel planınız için Özel Aktarma kapalı. Hücresel planınız ‌iCloud‌ Özel Geçişi desteklemiyor. ‌iCloud‌ Özel Aktarımı kapalıyken, bu ağ internet etkinliğinizi izleyebilir ve IP adresiniz bilinen izleyicilerden veya web sitelerinden gizlenmez.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu ifade bu haftanın başlarında kafa karışıklığına neden oldu. müşteriler, iCloud Private Relay'in hücresel bağlantılarda çalışmasını sağlayamadı. Sorun, en azından T-Mobile'a göre, aslında Apple'ın sonuydu: Görünüşe göre şirketin son iOS 15.2 güncellemesi, T-Mobile, AT&T ve Verizon'un aniden devre dışı bırakmasıyla değil, hücresel veriler için Özel Aktarımı yanlışlıkla kapattı. ağlarında çalışma özelliği. Yeni ifade, sorunun bir hücre şirketi sorunu değil, iOS'ta yanlışlıkla değiştirilen bir ayar olabileceğini biraz daha netleştiriyor:

Hücresel planınız için Özel Aktarma kapalı< /güçlü>. Özel Aktarma, hücresel planınız tarafından desteklenmiyor veya Hücresel Ayarlar'da kapatılmış. Özel Geçiş kapalıyken, bu ağ internet etkinliğinizi izleyebilir ve IP adresiniz bilinen izleyicilerden veya web sitelerinden gizlenmez.

Apple, iCloud Özel Geçiş destek belgesini de bugün güncelleyecek şekilde güncelledi. Belirli Wi-Fi veya hücresel ağlar için “IP Adresi Takibini Sınırla” geçişini kapatmışlarsa, müşterilerin bu sorunu cihazlarında nasıl çözecekleriyle birlikte bu özelliği kullanamayacaklarını açıkça belirtin.

Umarım, yeni destek belgesi, Apple'ın açıkladığı dil ve üç büyük ABD taşıyıcısının onayları, bu haftaki iCloud Private Relay karmaşasını herkesin arkasına koymak için yeterli olacaktır. Hizmetin teknik olarak hala beta aşamasında olduğu göz önüne alındığında, Apple'ın hizmeti varsayılan olarak açmadan önce hataları gidermesi muhtemelen iyi bir şeydir.