Teknoloji
Giriş Tarihi : 14-10-2021 01:35   Güncelleme : 14-10-2021 01:35
Abone ol

Amazon'un Halo uygulaması, Hareket Sağlığı güncellemesiyle daha iyi hale geliyor | Engadget

Amazon, bu ayın başlarında duyurduğu Hareket Sağlığı adlı akıllı telefon kamera odaklı hizmetini kullanıma sunuyor.

Amazon'un Halo uygulaması, Hareket Sağlığı güncellemesiyle daha iyi hale geliyor | Engadget

Amazon, sağlık odaklı ilk giyilebilir cihazını geçen yıl piyasaya sürdüğünde Apple, Google ve Samsung gibi şirketlerden farklı bir yaklaşım benimsedi. Halo grubu, işlevlerinin çoğu için aylık abonelik gerektiren ekransız 100 dolarlık bir bileklik olarak öne çıktı ve ton algılama özelliğiyle bir ton tartışma başlattı. Şirket, daha fazla sensör sıkmak veya daha fazla egzersiz türü eklemek gibi sektör trendlerinden sapmaya devam ediyor ve bunun yerine bu ayın başlarında duyurduğu Hareket Sağlığı adlı akıllı telefon kamera odaklı bir hizmet sunuyor.

Hareket Sağlığı Amazon'un kendisini diğer fitness teklifleri denizinden ayırmasının başka bir yolu. Halo giyilebilir cihazın yaptığı gibi yalnızca adımlarınızı, kalp atış hızınızı ve uykunuzu izlemek yerine, uygulama ayrıca vücut yağ tarama ve ton algılama gibi araçlar da sunar. İkinci özellik, tüm konuşmalarınızı her zaman dinlediği için lansman sırasında geniş çapta kınandı. Bu endişeleri bir kenara bıraksak bile, Ton Algılama zaten pek kullanışlı değil. Amazon, günün çeşitli noktalarında sesinizin neden "kızgın" veya "mutlu" çıktığını anlamanıza yardımcı olmak için her giriş için yeterli bağlam sağlamaz.

Amazon Halo'nun genel özellikleri

Ancak genel kondisyonunu geliştirmeye çalışan ve kilonun sağlığınızın genel bir resmine yönelik birçok ölçümden yalnızca biri olduğunu bilen biri olarak, vücut yağını buldum taramak yardımcı olur.

Şirket, bilgisayarlı görme aracının vücudunuza hafif bir elektrik akımı gönderen biyoempedans kullanan ölçeklerden daha doğru olduğunu iddia eden bir çalışmadan sonra çalışmayı alıntıladı. Pennington Biyomedikal Araştırma Merkezi, testlerinin Halo uygulamasının "doktorların vücut yağ yüzdesini ölçmek için kullandıkları yöntemler kadar doğru olabileceğini" bulduğunu söyleyecek kadar ileri gidiyor. Bu arada, bu çalışma Amazon tarafından finanse edildi.

Grupla son birkaç aydaki kendi deneyimime göre, Halo'nun en büyük çekilişi uygulaması. Ekranı olmayan cihazın kendisi sıradan ve bunaltıcı. O kadar açık ki, bir gün çamaşır yığınının üzerinde olduğunu fark etmedim ve yanlışlıkla çamaşır makineme attım. İyi olan şey, yıkanıp kurutulduktan sonra hayatta kalmasıdır. Bu, giyilebilir cihazların Nokia 3310'u olabilir.

Eski tarz telefonlar gibi, Halo grubu da pek bir şey yapmıyor. Kalp atış hızınızı ve tonunuzu takip etmek için bir kalp atış hızı monitörü ve mikrofonlara sahiptir (eğer tercih ederseniz). Ayrıca, adımlarınızı ve uykunuzu kaydetmesine yardımcı olacak bir ivmeölçerin yanı sıra çok işlevli bir düğmeye sahiptir.

Tüm bu özellikleri, ek bir aylık abonelik ücreti ödemek zorunda kalmadan çok sayıda şirketten çok daha düşük bir fiyata elde edebilirsiniz.

Movement Health gösterimleri ve testleri

Amazon'un geldiği nokta vücut yağ taraması ve Hareket Sağlığı gibi tekliflerde bulunur. Bugün kullanıma sunulan ikincisi, “hareket etme şeklinizi iyileştirmeyi” amaçlıyor. Bazı insanların hareketlerinde doğal olarak yanlış bir şey olduğu fikrinden hoşlanmıyorum, ancak eklemlerinizin çoğundan daha sert olup olmadığını merak ettiyseniz veya sırt veya omuz ağrısıyla ilgili sorunlarınız varsa, Hareket Sağlığı size yardımcı olabilir. Yardım. Amazon'a göre, "vücudunuzun düşünmeden - bükme, uzanma, kaldırma, bükme, çekme, itme ve hatta sadece yürüme - yaptığınız günlük hareketleri gerçekleştirmeye hazır olduğu fonksiyonel zindeliğe dayanır."

Temel olarak, Halo uygulaması hızlı bir mobilite testinde size rehberlik edebilir ve telefonunuzun kamerasıyla performansınızı değerlendirir. İki haftadan kısa bir süredir bende. İlk denememde, Pixel 4a'mda testi yaptım ve uygulamanın talimatlarına göre hoparlörün sesini açtım ve telefonu bir duvara yaslanmış yere koydum.

Kendimi belirtilen sınırlar içinde çerçevelediğimde, uygulama her hareketi gösteren bir eğitmen gösterdi. Brooklyn'deki bir apartman dairesinde sokak gürültüsüyle ilgili talimatları duymakta zorlandığım için bu kısım için mümkünse kablosuz kulaklık kullanmanızı tavsiye ederim.

Seans yaklaşık 10 dakika sürdü ve Halo benden bunu yapmamı istedi. çömelme, akciğer ve baş üstü uzanma gibi beş hareketten oluşan setler yapın - hem kameraya hem de yana doğru. Bir eylemi başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğim her defasında, çınladı ve eylemi (gerektiğinde) tekrar etmemi söyledi. Sonunda, performansımın "harika, sağlıklı aralıktasın!" diyen bir rapor aldım. Hareketlilik ve Stabilite konusunda yüzde 94 ve Duruşta yüzde 93 puan aldım.

Sonuçlar ve önerilen alıştırmalar

Uygulama ayrıca her bir metrikte ne anlama geldiklerini ve nasıl ilişkili olduklarını açıklayan kartlar da gösterdi. fizyolojik performansıma. Daha aşağı kaydırdığımda, "omuz hareketliliği", "gövde stabilitesi", "kalça hareketliliği", "kalça stabilitesi", "düşük hareketlilik" ve daha fazlası gibi şeylerin ayrıntılı bir dökümünü de gördüm. Amazon'a göre, "bu değerlendirme, profesyonel bir eğitmenle yapılan yüz yüze bir değerlendirmeyle karşılaştırılabilir doğruluk sağlar." Henüz profesyonel bir eğitmenle benzer bir değerlendirmeye sahip olmadığım için bu iddiaya kefil olamam.

dims?image_uri=https% 3A%2F%2Fs.yimg.comAmazon Halo uygulaması ekran görüntüleri

Bu arada, vücut yağ tarama aracı ve diğer Halo özellikleri gibi Amazon da "verileri güvende ve kontrolünüzde tutmak için hizmette yerleşik olarak bulunan çok sayıda gizlilik ve güvenlik katmanı" diyor. Attığınız ve çömeldiğiniz değerlendirme videoları "buluta aktarılırken şifrelenir, saniyeler içinde güvenli bir şekilde işlenir ve ardından otomatik olarak silinir." Şirket, Amazon'un sözüne uyup uymadığınıza bakılmaksızın, onları kimsenin görmeyeceğine söz veriyor.

Sonuçlarınızı analiz ettikten sonra, Amazon'un önerdiği “düzeltici alıştırmalar” programına da göz atabilirsiniz. performansınıza göre.

Bunları değiştirmek ve dört hafta boyunca haftada en az üç gün yapmak istiyorum. Her sette, fiziksel terapist Dr. Kelly Starrett tarafından yönetilen bir videonun yanı sıra hareketleri ortaya koyan bir metin var. Videolarda Dr. Starrett sadece her bir hareketin nasıl gerçekleştirileceğini değil, aynı zamanda hangi alanları hedeflediğini ve genel hareketliliğinize nasıl yardımcı olduğunu açıkladı.

Amazon'un sizi takip etmesini sağlamak için bir program ve hatırlatıcılar oluşturabilirsiniz. telefonunuzdaki bildirimlerle takip edin. Şirket ayrıca, her iki ila dört haftada bir, kullanmanız için yeni düzeltici alıştırma setleriyle sonuçlanacak bir değerlendirme yapmanızı da önerir. Amazon, "Biraz fazladan yanma arıyorsanız, daha yüksek yoğunluklu bir alternatif sağlamak için derlenmiş ek bir egzersiz önerileri listesi de görebilirsiniz" diyor.

Wrap-up

Haftada üç dört kez jimnastik salonuna veya yoga matına vuran biri olarak bu egzersizleri rutinime eklemeye gerek görmedim. Hareketlerin çoğu, yoga seanslarımdan aldıklarıma benziyor. Ancak eklem veya sırt sorunları yaşıyorsanız, bu videolar bu alanlarda hareketliliğiniz üzerinde çalışmaya başlamanın iyi ve nazik bir yolu olabilir. Tabii ki, bu doktor ziyaretinin yerini almamalı ve değiştiremez, ancak yararlı bir ek olabilirler.

Cihazın hesabınıza bağlı olması çok kötü..