ABD hükümetinden ücretsiz hızlı COVID testleri nasıl sipariş edilir? | Tuzla Haber

Federal hükümet, hane başına ayda dört ücretsiz hızlı test kiti sipariş edebileceğiniz bir web sitesi oluşturdu. Siparişinizi vermek son derece basit - işte nasıl.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 18-01-2022 22:47   Güncelleme : 18-01-2022 22:47
ABD hükümetinden ücretsiz hızlı COVID testleri nasıl sipariş edilir? | Tuzla Haber

Omicron varyantının yükselişiyle birlikte, virüsü arkadaşlarımıza ve ailemize yaymadığımızdan emin olmak için COVID-19 hızlı antijen testleri kullanmamız istendi. Ancak, COVID test istasyonlarında uzun kuyruklar ve evde kullanılan kitler için yüksek fiyatlar varken bu öneriyi takip etmek çok zor oldu.

Bu durumu hafifletmeye çalışmak için ABD federal hükümeti hane başına ayda dört ücretsiz hızlı test kiti sipariş edebileceğiniz bir web sitesi oluşturdu. Sitenin 19 Ocak Çarşamba günü resmen açılması planlanmışken, bir gün erkenden isim ve adres almaya başladı.

Sipariş vermek son derece basit. Kredi kartı veya başka herhangi bir finansal bilgi vermenize gerek yoktur.

COVIDTests.gov'a gidin. “Evde Ücretsiz Testler Sipariş Edin” yazan düğmeye dokunun. Herhangi bir nedenle düğmeyi görmüyorsanız, special.usps.com/testkits adresindeki USPS sitesine (düğmenin zaten sizi göndereceği yer) doğrudan gidebilirsiniz. Adınızı, e-posta adresinizi (bildirim almak istiyorsanız) ve teslimat adresinizi girin. Yeşil "Şimdi Kontrol Et" düğmesine tıklayın - ve bitirdiniz! Ücretsiz hızlı testler sipariş etmek için USPS formu çok basittir.18de.png" /> Ücretsiz hızlı testler sipariş etmek için USPS formu çok basittir.

Site oldukça popüler olmasına rağmen (tahmin edilebileceği gibi) şu ana kadar siteyle ilgili herhangi bir sorun bildirimi almadık. (analytics.usa.gov sitesine göre, 18 Ocak Salı günü saat 14:00 itibariyle web sitesini 700.000'den fazla kişi ziyaret etmiştir.) Ayrıca herhangi bir nedenle web sitesine erişemeyenler için de bir çağrı hattı olacaktır. Bu yazının yazıldığı sırada sayı henüz açıklanmamıştı.

Kitlerin Ocak ayının sonundan itibaren 7-12 gün içinde kargoya verilmesi gerekiyor. O zamana kadar, hızlı testler söz konusu olduğunda hâlâ kendi başımızayız.

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber